6 Şubat 2018 Salı

Desıgner Kerem BilgiçDesıgner Kerem Bilgiç
30 Haziran 1989 yılında İstanbul’da doğdu.Çoçukluğun'dan itibaren resim yapmaya ayrı bir ilgisi vardı,tasarımcı ruhu çoçuklunda başaladı.

Desıgner Kerem Bilgiç Tutkusu


Eline geçen herseyi ve her nesneyi kıyafete dönüştürüp kendi kendine minik defileler yapar ve aile ortamında sunardı.İlkokulda ders kitabında okuduğu bir makale ile ne olmak istediğine karar vererek bunun üzerine yoğunlaşarak yolunu çizmeye basladı.Okulu o günden sonra gitmek istediği yolda bir basamak olarak gördü. Aynı dönemde ailesinden ayrılma kararı alarak tasarım ve moda alanına adım atmasını saglayan TASEV Ayakkabıcılık lisesine girerek bu işe kadınların tutkunu olduğu ayakkabı tasarımı üzerine eğitim almaya basladı. Burada ayakkabının tüm aşamalarını öğrendi.O sıralar tek hayali bir gün Manolo Blahnik gibi büyük bir ayakkabı tasarımcısı olmaktı. 

Desıgner Kerem Bilgiç'in Okul Yılları


Lisede son senesinde Ziylan Grup ta staja basladı.Ayakkabı modelhanesinde baslayan stajı orayla sınırlı kalmadı ve Dockers markasının tasarım bölümünde devam ederek tasarımlar yapmaya basladı.Ayakkabı tasarımı onun hayallerini yansıtması için yeterli bir alana sahip oldugunu hissetmedi ve neden sadece ayakkabı tasarlamalıyım diyerek bunu ancak kostümlerle birleştirebilirse kendini en iyi sekilde ifade edeceğini düşündü ve farklı bir yola yönelerek bölümün aksine moda ve tekstil tasarımı üzerine yoğunlaşarak çizim konusunda kendini geliştirerek 2009 yılında tam burslu olarak Yeditepe Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı bölümüne 2.likle girdi.Örnek aldığı tasarımcılar Victor And Rolf,Alexander McQueen,Iris Von Harpen,Gareth Pugh…

Desıgner Kerem Bilgiç Defilesi


Eğitim hayatı süresince resime olan ilgisi hep devam ettiği için aynı üniversitede Plastik sanatlar bölümünde çift anadala basladı. Kendi bölümünden ve plastik sanatlar bölümünden derece ile mezun oldu. İlk koleksiyonunu yıl sonunda yapılan defile ile tanıttı.

Koleksiyonunu kendi oluşum sürecinden ilham alarak oluşturdu.Bu yüzden koleksiyonun adını ''FORMATİON'' olarak belirledi.Koleksiyonunda bulunun parcalar eksik yanlarıyla doğal bir evrimi anlatmaktadır.Tıpkı bir yumurta içerisinde gelişen bir embriyo gibi. Çünkü doğada hersey yavaş yavaş bir oluşum içerisinde hareket etmekte. sonucu iyi de olsa kötü de olsa Desıgner Kerem Bilgiç defilesini başarı ile yapmıştır.


2016 yılında BALIZZA da Desıgner olarak çalışmaya başlayan ''Desıgner Kerem Bilgiç BALIZZA''güçlü çizgisinin bir parcası olmuştur.http://www.provamanken.com/


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder